دانلود لینوکس سنت او اس – CentOS v7.6.1810 x86_64

CentOS

CentOS که مخفف Community ENTerprise Operating System است نوعی از سیستم عامل لینوکس است که در سرورها مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر این سیستم عامل بیشترین سهم یعنی 30 درصد کل سرورهایی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند را به خود اختصاص داده است. سیستم عامل CentOS بر پایه نسخه سروری توزیع RedHat لینوکس یعنی نسخه Enterprise می باشد.
به طور کلی سیستم عامل لینوکس در رده سرور بهتر از ویندوز توانسته خود را نشان دهد و به همین دلیل سهم بیشتری از بازار سیستم عامل های سرور را به خود اختصاص داده است. لینوکس علیرغم بهتر بودن به صورت رایگان عرضه می شود و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ماهانه برای سرور وجود ندارد. در صورتی که برای ویندوز هزینه ماهیانه 25 تا 80 هزار تومان بسته به 2003 یا 2008 بودن و ویرایش مورد تقاضا باید پرداخت شود.

سیستم عامل لینوکس نه فقط برای وب سرور بلکه برای شبکه داخلی انتخاب مناسب تری نسبت به ویندوز می باشد و ادمین های شبکه با نصب و به کارگیری آن و بهره گیری از ابزارها و امکانات مدیریتی آن می توانند کنترل بهتری بر شبکه خود داشته باشند. همچنین لینوکس دارای فایروال های قدرتمندی می باشد که می تواند تمامی ارتباطات شبکه را در تمام سطوح زیر نظر داشته باشد و شبکه را به حداکثر کارایی لازم برساند.
از آنجایی که مدتی است بحث استفاده از دیتا سنترهای داخلی برای سرویس دهی به سایت های فارسی جدی شده است CentOS به عنوان بهترین گزینه برای این کار می تواند مورد استفاده قرار گیرد

 

English

CentOS is an Enterprise-class Linux Distribution derived from sources freely provided to the public by a prominent North American Enterprise Linux vendor. CentOS conforms fully with the upstream vendors redistribution policy and aims to be 100% binary compatible. (CentOS mainly changes packages to remove upstream vendor branding and artwork.) CentOS is free.

CentOS is developed by a small but growing team of core developers. In turn the core developers are supported by an active user community including system administrators, network administrators, enterprise users, managers, core Linux contributors and Linux enthusiasts from around the world.

CentOS has numerous advantages over some of the other clone projects including: an active and growing user community, quickly rebuilt, tested, and QA’ed errata packages, an extensive mirror network, developers who are contactable and responsive, multiple free support avenues including IRC Chat, Mailing Lists, Forums, a dynamic FAQ.

وارد لینکهای زیر شوید و نسخه مورد نیاز خود را دانلود کنید.

رمز فایل: daramesh.com

⚠️ گزارش خرابی لینک  امتیـاز: rank | منبـع: دارمش | سایت سازنـده: CentOS

  🏷️ کلمات کلیدی

  دانلود CentOS, برنامه CentOS, نرم افزار CentOS, دانلود برنامه CentOS, دانلود نرم افزار CentOS, CentOS 7, CentOS
  هاست دامنه vps

  دیگران این موارد را هم دیده اند

  دکمه بازگشت به بالا